Bibliografia publikacji dra hab. Marka Marczewskiego: 1972-2022 | PDF

Autor: Roman Gawrych
Rok wydania: 2023

Ze wstępu:

„Zebrana Bibliografia stanowi zbiór tytułów tekstów, które zo­stały opublikowane w ciągu pięćdziesięciu lat pracy naukowej i dydaktycznej Pana Profesora Marka Marczewskiego, który z Wyższą Szkołą Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku jest zwią­zany od roku 2014. Składają się na nią opublikowane drukiem artykuły w różnych czasopismach (popularnych, popularno-naukowych i naukowych), omówienia przeczytanych książek, tłumaczenia, artykuły publikowane w Encyklopedii katolickiej (1973-2014) i Słowniku katechetycznym (2007), leksykonach, w pracach zbiorowych, przez siebie lub innych Autorów redagowanych, oraz prace współwydane lub własne.

Znaczące dla niego okazało się krytyczne wydanie pism ka­techetycznych i pism z teologii pastoralnej Czcigodnego Słu­gi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego razem z Romanem Murawskim SDB i Kazimierzem Misiaszkiem SDB (Warszawa 2005-2015) oraz monumentalne dzieło zbiorowe ponad siedemdziesięciu Autorów z ponad trzydziestu środowisk na­ukowych naszej Ojczyzny: Pedagogika rodziny. Podejście interdy­scyplinarne (Gdańsk 2015; Pedagogika rodziny. Podejście systemowe. T. 1-3. Gdańsk 2016-2018)”.

dr Roman Gawrych, rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku