Ukaż mi swą twarz | PDF

Autor: Ks. Zbigniew Drzał
Rok wydania: 2022

Spis treści_Ukaż mi swą twarz

Ze wstępu wydawcy:

„Z wielkim zadowoleniem przyjąłem od ks. Zbigniewa Drzała propozycję wydania przez Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku niniejszej publikacji, poświęconej wpływowi obrazu Chrystusa na ludzkie postawy i zachowania. Jak wiadomo, wpływ ten na system wartości i postrzeganie drugiego człowieka, istnieje od wieków, tworząc religię, cywilizacje i kulturę chrześcijańską. Gdy do tego jeszcze uwzględnimy ogólne pojęcie obrazu jako narzędzie komunikacji, to odkrywamy jego wciąż rosnące znaczenie nie tylko w historii, ale i we współczesności. Obraz bowiem – jak podają różne źródła i autorzy – to nie tylko dzieło plastyczne przedstawiające osobę, przedmiot, wykonane za pomocą narzędzi piśmienniczych lub rysunkowych, farb na papierze, płótnie lub desce, ale też widok kogoś przedstawiający się czyimś oczom”.

dr Roman Gawrych, rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku