Listy o wychowaniu | PDF

Rok wydania: 2020

Ze spisem treści książki zapoznać się można po kliknięciu w poniższy link:
Spis treści_Listy o wychowaniu

Książka Marka Marczewskiego, dr. hab. teologii, pedagoga, to zbiór 104 krótkich listów do Czytelnika. Za ich pośrednictwem autor umiejętnie przybliża odbiorcom wiele istotnych pojęć i koncepcji pedagogicznych, które zanurzone są w antropologii chrześcijańskiej. W książce znajdziemy wieloaspektowe rozważania m.in. na temat rodziny, miłości, płci, małżeństwa, celu wychowania, a także – co ciekawe – krótki zarys antropologii teologicznej oraz katalog cnót społecznych.

O zaletach książki tak pisze Paweł Skrzydlewski, dr. hab. filozofii i rektor Akademii Zamojskiej: „Jest to przede wszystkim dzieło dojrzałe, niezwykle bogate w treści, napisane odpowiedzialnie i z niezwykłą troską o zrozumienie wychowania, adresowaną do czytelnika współczesnego, w którym Autor, z godnym naśladowania kunsztem, łączy bardzo doniosłe i trudne treści z pięknym sposobem wysłowienia […]”.